האצה של טעינת מערכת וורדפרס

דפי אינטרנט בכלל ומערכת וורדפרס ביניהם מורכבים ממאות, אלפי ולעיתים עשרות אלפי קבצים שונים (קבצי קוד מקור, תמונות, קבצי עיצוב ועוד מבחר קבצים מגוון),

מעבר לקבצים ישנה גם גישה קבועה למסד הנתונים לצורך שליפת מידע בהתאם לבקשות הגולש. כל אלו גורמים להארכת משך זמן הטעינה של הדף בדפדפן של הגולש.

מחקרים רבים הוכיחו מעל לכל ספק שזמן טעינת האתר משפיע באופן ישיר על יחס הנטישה של האתר (Bounce Rate), משך הביקור של הגולשים באתר ויחס המרת המכירות, אבל אנחנו לא צריכים מחקרים כדי להבין לבד שדף שנטען לאט מעצבן אפילו אותנו.

השלב הראשון כדי להאיץ אתרי אינטרנט הוא לבצע בדק בית, יש בדוק שהקוד של האתר כתוב כראוי (תודה וורדפרס, אנחנו מסודרים בקטע הזה) ולבדוק שהתמונות באתר עברו אופטימיזציה לאתרי אינטרנט (אין צורך להציג תמונות ברזולוציה גבוהה יותר מרזולוציה של מסכי מחשב, אין צורך להציג תמונות בגודל עצום רק כדי שהדפדפן של הגולש יקטין אותן באופן מלאכותי או לשמור תמונות עם עומק צבע גבוה מדי).

השלב השני הוא קצת יותר מתוחכם ומתקדם – Caching.

(Cache – זכרון מטמון).

הרעיון הבסיסי בשימוש בזכרון מטמון הוא לייצר עותק זמין של פיסות מידע שנשלחות מהשרת באופן תדיר, למשל אם הסלוגן של האתר שלכם שמור במסד הנתונים והוא נשלף בכל טעינה מחודשת של האתר שלכם,

מערכת ה-cache תשמור את הנתון במקום נגיש יותר שדורש פחות "מאמץ" מצד השרת כדי להגיש את הנתון הזה לגולשים.

אותו תהליך יבוצע גם עבור הלוגו, תמונות הבונות את עיצוב האתר ושאר הרכיבים שנשלחים שוב שוב גם אם אינם נכללים בחלק החזותי של האתר.

כמו הרבה דברים מסובכים אחרים שאנחנו מאוד רוצים שיהיו גם באתר שלנו, גם הפעם פותח תוסף נהדר למערכת וורדפרס המאפשר לבצע את כל התהליך באופן פשוט מאוד.

התוסף W3 Cache יעזור לכם לבצע את המשימה בקלות (תהליך ההתקנה מעט מתקדם אך לא צריך להיות מדען טילים :) )

בנוסף, התוסף תומך בשימוש בשרת CDN (כמו S3של אמאזון או CloudFiles של RackSpace.com) לצורך הפצת מידע טובה יותר באתרים הפונים לאיזורים גאוגרפיים רחבים.

טיפים והסברים לשימוש בתוסף W3 Cache.

אודות קובי טריקי

תגובות

ניתן להוסיף תגובות...